TDK Corporation C1005C0G2A681J050BC
C1005C0G2A681J050BC picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G2A681J050BC
Brief Description
CAP CER 680PF 100V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G2A681J050BC.pdf
Availability of C1005C0G2A681J050BC
QUANTITY
C1005C0G2A681J050BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G2A681J050BC
Internal Part NumberEIS-C1005C0G2A681J050BC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G2A681J050BC
Related LinksC1005C0G2, C1005C0G2A681J050BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G2A681J050BC Details Description
Related parts for C1005C0G2A681J050BC
CAP PUSHBUTTON RECT BLK/WHT LENS datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 7.5MM datasheet.pdf
PILOT PIN SLIDE PLATE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
762MM EURO HDR HORIZ OPEN END 6C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf