TDK Corporation C1005CH2A681J050BC
C1005CH2A681J050BC picture photo
Mfg. Part Number
C1005CH2A681J050BC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V CH 0402
Datasheet Download
C1005CH2A681J050BC.pdf
Availability of C1005CH2A681J050BC
QUANTITY
C1005CH2A681J050BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005CH2A681J050BC
Internal Part NumberEIS-C1005CH2A681J050BC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005CH2A681J050BC
Related LinksC1005CH2A, C1005CH2A681J050BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005CH2A681J050BC Details Description
Related parts for C1005CH2A681J050BC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 2.5K 16-SOIC datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 6A SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 787 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAC-5P-3-115/M CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 5.9A 200 MOHM TH datasheet.pdf
TAPE 5909 VHB FOAM 0.5" X 5YD datasheet.pdf