TDK Corporation C1005CH2A681J050BC
C1005CH2A681J050BC picture photo
Mfg. Part Number
C1005CH2A681J050BC
Brief Description
CAP CER 680PF 100V CH 0402
Datasheet Download
C1005CH2A681J050BC.pdf
Availability of C1005CH2A681J050BC
QUANTITY
C1005CH2A681J050BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005CH2A681J050BC
Internal Part NumberEIS-C1005CH2A681J050BC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005CH2A681J050BC
Related LinksC1005CH2A, C1005CH2A681J050BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005CH2A681J050BC Details Description
Related parts for C1005CH2A681J050BC
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 75A D3 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 900KSPS 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FUSE 1A F 6.3X32 datasheet.pdf
LED 5MM 630NM RED CLR 12V TS5.5 datasheet.pdf