Murata Electronics North America C1005X5R1A105KT0000
C1005X5R1A105KT0000 picture photo
Mfg. Part Number
C1005X5R1A105KT0000
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
C1005X5R1A105KT0000.pdf
Availability of C1005X5R1A105KT0000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C1005X5R1A105KT0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X5R1A105KT0000
Internal Part NumberEIS-C1005X5R1A105KT0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship C1005X5R1A105KT0000 today.
SeriesC1005X5R1A1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-C1005X5R1A105KT0000
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksC1005X5R1, C1005X5R1A105KT0000 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
C1005X5R1A105KT0000 Details Description
Related parts for C1005X5R1A105KT0000
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SINGLE PORT SFP+ CAGE PRESS FIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf