TDK Corporation C1005X5R1A334K050BB
C1005X5R1A334K050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X5R1A334K050BB
Brief Description
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
Datasheet Download
C1005X5R1A334K050BB.pdf
Availability of C1005X5R1A334K050BB
QUANTITY
C1005X5R1A334K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X5R1A334K050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X5R1A334K050BB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X5R1A334K050BB
Related LinksC1005X5R1, C1005X5R1A334K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X5R1A334K050BB Details Description
Related parts for C1005X5R1A334K050BB
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 38-QFN datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT SHRT HNGE LV datasheet.pdf
33600BAUD,10-30VDC,FA,WWM datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf