TDK Corporation C1005X6S1H333K050BB
C1005X6S1H333K050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X6S1H333K050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X6S 0402
Datasheet Download
C1005X6S1H333K050BB.pdf
Availability of C1005X6S1H333K050BB
QUANTITY
C1005X6S1H333K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X6S1H333K050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X6S1H333K050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X6S1H333K050BB
Related LinksC1005X6S1, C1005X6S1H333K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X6S1H333K050BB Details Description
Related parts for C1005X6S1H333K050BB
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 7A TO-220 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 27PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 254MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf