TDK Corporation C1005X6S1H333M050BB
C1005X6S1H333M050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X6S1H333M050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X6S 0402
Datasheet Download
C1005X6S1H333M050BB.pdf
Availability of C1005X6S1H333M050BB
QUANTITY
C1005X6S1H333M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X6S1H333M050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X6S1H333M050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X6S1H333M050BB
Related LinksC1005X6S1, C1005X6S1H333M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X6S1H333M050BB Details Description
Related parts for C1005X6S1H333M050BB
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
EMG30-S2/16A datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/GRN 1000' datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 117' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf