TDK Corporation C1005X7R1V333M050BB
C1005X7R1V333M050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X7R1V333M050BB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 35V X7R 0402
Datasheet Download
C1005X7R1V333M050BB.pdf
Availability of C1005X7R1V333M050BB
QUANTITY
C1005X7R1V333M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X7R1V333M050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X7R1V333M050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X7R1V333M050BB
Related LinksC1005X7R1, C1005X7R1V333M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X7R1V333M050BB Details Description
Related parts for C1005X7R1V333M050BB
CAP FILM 0.1UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC BUS TRCVR 3-ST 16BIT 56VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MCP2,8 BU-CONTACT EDS datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/PIN WALL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
PMOD CLIP WITH SCREW AND NUT datasheet.pdf
IGBT 600V 223A 625W SMPD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf