TDK Corporation C1005X7S2A332K050BB
C1005X7S2A332K050BB picture photo
Mfg. Part Number
C1005X7S2A332K050BB
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7S 0402
Datasheet Download
C1005X7S2A332K050BB.pdf
Availability of C1005X7S2A332K050BB
QUANTITY
C1005X7S2A332K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X7S2A332K050BB
Internal Part NumberEIS-C1005X7S2A332K050BB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Mid Voltage Capacitors Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductMid Voltage X7S-100V MLCCs
C-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X7S2A332K050BB
Related LinksC1005X7S2, C1005X7S2A332K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X7S2A332K050BB Details Description
Related parts for C1005X7S2A332K050BB
IC FILTER DUAL SWITCH CAP 20-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RF MODULE 802.15.4 UFL SN55 datasheet.pdf
MQS BUCHS-KONT EDS datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL OMNI -26DB datasheet.pdf
HOOK WHITE 1" X 50YD X 0.12" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REGULATOR DDR TERM 8-SOIC datasheet.pdf
POT 200 OHM 300W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf