TDK Corporation C1005X8R2A681M050BA
C1005X8R2A681M050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005X8R2A681M050BA
Brief Description
CAP CER 680PF 100V X8R 0402
Datasheet Download
C1005X8R2A681M050BA.pdf
Availability of C1005X8R2A681M050BA
QUANTITY
C1005X8R2A681M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005X8R2A681M050BA
Internal Part NumberEIS-C1005X8R2A681M050BA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Temp Capacitor Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005X8R2A681M050BA
Related LinksC1005X8R2, C1005X8R2A681M050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005X8R2A681M050BA Details Description
Related parts for C1005X8R2A681M050BA
LAMP INCAN 12V T-1 1/2 LW/MLW datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH DL 3-ST 48TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT ENGINEER EM357 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf