Anaren C1015J5003AHF
C1015J5003AHF picture photo
Mfg. Part Number
C1015J5003AHF
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
COUPLER 90DEG 1GHZ-1.5GHZ 0805
Datasheet Download
C1015J5003AHF.pdf
Availability of C1015J5003AHF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C1015J5003AHF Order Process
Ship out your order
Specifications of C1015J5003AHF
Internal Part NumberEIS-C1015J5003AHF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC1015J5003AHF Material Declaration
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
SeriesXinger®
PackagingDigi-Reel®
Coupler TypeStandard
Frequency1GHz ~ 1.5GHz
Coupling Factor3dB
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss0.5dB
Power - Max4W
Isolation25dB
Return Loss20dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1015J5003AHF
Related LinksC1015J, C1015J5003AHF Datasheet, Anaren Distributor
C1015J5003AHF Details Description
Related parts for C1015J5003AHF
IC REG LDO 2.5V 3A DDPAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 150MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 1 ISL6844 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 3.6A 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT CP datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 USB WBE datasheet.pdf
IC BUFFER ZDB PCIE 1:12 64-QFN datasheet.pdf
FUSE 16AMP 660V AC / 250V AC datasheet.pdf