KEMET C1206C221F5GACTU
C1206C221F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C221F5GACTU
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C221F5GACTU.pdf
Availability of C1206C221F5GACTU
QUANTITY
C1206C221F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C221F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C221F5GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C221F5GACTU
Related LinksC1206C22, C1206C221F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C221F5GACTU Details Description
Related parts for C1206C221F5GACTU
JUMPER-H2728TR/C2064B/H2728TR12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.062A 170 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING STRAIN RELI datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf