KEMET C1206C330K2GACTU
C1206C330K2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C330K2GACTU
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C330K2GACTU.pdf
Availability of C1206C330K2GACTU
QUANTITY
C1206C330K2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C330K2GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C330K2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C330K2GACTU
Related LinksC1206C33, C1206C330K2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C330K2GACTU Details Description
Related parts for C1206C330K2GACTU
IDC CABLE - MKC50K/MC50M/MKC50K datasheet.pdf
POT 50K OHM THUMBWHEEL AUDIO datasheet.pdf
RES 255K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SEAL PANEL TINY TPF SERIES BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 55V 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A Backlight, Lighting, Signage SOT-23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 460NM 1.2A SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 24.5760MHZ CMOS SMD datasheet.pdf