KEMET C1206C330KBRAC7800
C1206C330KBRAC7800 picture photo
Mfg. Part Number
C1206C330KBRAC7800
Brief Description
CAP CER 33PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
C1206C330KBRAC7800.pdf
Availability of C1206C330KBRAC7800
QUANTITY
C1206C330KBRAC7800 Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C330KBRAC7800
Internal Part NumberEIS-C1206C330KBRAC7800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.069" (1.75mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C330KBRAC7800
Related LinksC1206C330, C1206C330KBRAC7800 Datasheet, KEMET Distributor
C1206C330KBRAC7800 Details Description
Related parts for C1206C330KBRAC7800
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TLV320AIC3105EVM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 60A DO5 datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf