KEMET C1206C331K2GACTU
C1206C331K2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C331K2GACTU
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C331K2GACTU.pdf
Availability of C1206C331K2GACTU
QUANTITY
C1206C331K2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C331K2GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C331K2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C331K2GACTU
Related LinksC1206C33, C1206C331K2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C331K2GACTU Details Description
Related parts for C1206C331K2GACTU
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 24V datasheet.pdf
RES 21K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA SS 2W 2DB 0-6GHZ datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION - STD & JR TIMER datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
12MM LATCH METRAL CABLE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000000MHZ SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf