KEMET C1206C680F1GACTU
C1206C680F1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C680F1GACTU
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C680F1GACTU.pdf
Availability of C1206C680F1GACTU
QUANTITY
C1206C680F1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C680F1GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C680F1GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C680F1GACTU
Related LinksC1206C68, C1206C680F1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C680F1GACTU Details Description
Related parts for C1206C680F1GACTU
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 1.2MM 3POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC P600 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC OP AMP SAR ADC DVR 12TQFN datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf