KEMET C1206C682F3GACTU
C1206C682F3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C682F3GACTU
Brief Description
CAP CER 6800PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C682F3GACTU.pdf
Availability of C1206C682F3GACTU
QUANTITY
C1206C682F3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C682F3GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C682F3GACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C682F3GACTU
Related LinksC1206C68, C1206C682F3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C682F3GACTU Details Description
Related parts for C1206C682F3GACTU
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER I2C 8WLP datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
6.5MM WTB RCPT HSE PBTP RED 6CKT datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf