KEMET C1206C752G3GACTU
C1206C752G3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C752G3GACTU
Brief Description
CAP CER 7500PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C752G3GACTU.pdf
Availability of C1206C752G3GACTU
QUANTITY
C1206C752G3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C752G3GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C752G3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C752G3GACTU
Related LinksC1206C75, C1206C752G3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C752G3GACTU Details Description
Related parts for C1206C752G3GACTU
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR 5V RS232 DUAL 16-DIP datasheet.pdf
ANTENNA RUBBER DUCK R/A SMA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2651-B 32QFN datasheet.pdf
E2 DIE 12-10 MMC (190300015) datasheet.pdf
IC CLK DATA REC GPON 200MHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING CLEAR 1PC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125.009375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf