KEMET C1210C226K8PACTU
C1210C226K8PACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C226K8PACTU
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
C1210C226K8PACTU.pdf
Availability of C1210C226K8PACTU
QUANTITY
C1210C226K8PACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C226K8PACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C226K8PACTU
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C226K8PACTU
Related LinksC1210C22, C1210C226K8PACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C226K8PACTU Details Description
Related parts for C1210C226K8PACTU
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC P600 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 185 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf