KEMET C1210C226M9PACTU
C1210C226M9PACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C226M9PACTU
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
C1210C226M9PACTU.pdf
Availability of C1210C226M9PACTU
QUANTITY
C1210C226M9PACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C226M9PACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C226M9PACTU
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C226M9PACTU
Related LinksC1210C22, C1210C226M9PACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C226M9PACTU Details Description
Related parts for C1210C226M9PACTU
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 360 OHM .22A SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1209 SMD datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 336K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf