KEMET C1210C332K5GACTU
C1210C332K5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C332K5GACTU
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
C1210C332K5GACTU.pdf
Availability of C1210C332K5GACTU
QUANTITY
C1210C332K5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C332K5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C332K5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C332K5GACTU
Related LinksC1210C33, C1210C332K5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C332K5GACTU Details Description
Related parts for C1210C332K5GACTU
RES SMD 1.27KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TWIN JACK 3COND R/A WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED COB 3000K 80CRI COOL WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf
JT 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 4.7 UF 20% 35 V datasheet.pdf