KEMET C1210C682KARACTU
C1210C682KARACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C682KARACTU
Brief Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 1210
Datasheet Download
C1210C682KARACTU.pdf
Availability of C1210C682KARACTU
QUANTITY
C1210C682KARACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C682KARACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C682KARACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C682KARACTU
Related LinksC1210C68, C1210C682KARACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C682KARACTU Details Description
Related parts for C1210C682KARACTU
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC 1.5KE datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 20K OHM 12SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 18AWG 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf