Arcolectric C1350ARBR-602AW
C1350ARBR-602AW picture photo
Mfg. Part Number
C1350ARBR-602AW
Manufacturer
Product Category
Rocker Switches
Brief Description
DPST ROCKER SWITCH WITH LEGEND
Datasheet Download
C1350ARBR-602AW.pdf
Availability of C1350ARBR-602AW
QUANTITY
C1350ARBR-602AW Order Process
Ship out your order
Specifications of C1350ARBR-602AW
Internal Part NumberEIS-C1350ARBR-602AW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Switches
FamilyRocker Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1350ARBR-602AW
Related LinksC1350AR, C1350ARBR-602AW Datasheet, Arcolectric Distributor
C1350ARBR-602AW Details Description
Related parts for C1350ARBR-602AW
DIODE GEN PURP 200V 1A SMA datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .049 SMD R/A TIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf