TDK Corporation C1608C0G1H220G080AA
C1608C0G1H220G080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608C0G1H220G080AA
Brief Description
CAP CER 22PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
C1608C0G1H220G080AA.pdf
Availability of C1608C0G1H220G080AA
QUANTITY
C1608C0G1H220G080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608C0G1H220G080AA
Internal Part NumberEIS-C1608C0G1H220G080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608C0G1H220G080AA
Related LinksC1608C0G1, C1608C0G1H220G080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608C0G1H220G080AA Details Description
Related parts for C1608C0G1H220G080AA
IC XDCP 32-TAP 50K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 90POS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.2 OHM 5% 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HAN HSC MALE CRIMP CONT 10 AWG datasheet.pdf
HEATSHRINK CABLE SLEEVES 48" BLA datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf