TDK Corporation C1608CH1H222J080AA
C1608CH1H222J080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608CH1H222J080AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V CH 0603
Datasheet Download
C1608CH1H222J080AA.pdf
Availability of C1608CH1H222J080AA
QUANTITY
C1608CH1H222J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608CH1H222J080AA
Internal Part NumberEIS-C1608CH1H222J080AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608CH1H222J080AA
Related LinksC1608CH1H, C1608CH1H222J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608CH1H222J080AA Details Description
Related parts for C1608CH1H222J080AA
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 14A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32VC QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HA-VIS SMART PATCH CABLE DETECTO datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
D-SUB FILTER 37POS IP67 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf