TDK Corporation C1608CH2A680J080AA
C1608CH2A680J080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608CH2A680J080AA
Brief Description
CAP CER 68PF 100V CH 0603
Datasheet Download
C1608CH2A680J080AA.pdf
Availability of C1608CH2A680J080AA
QUANTITY
C1608CH2A680J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608CH2A680J080AA
Internal Part NumberEIS-C1608CH2A680J080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608CH2A680J080AA
Related LinksC1608CH2A, C1608CH2A680J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608CH2A680J080AA Details Description
Related parts for C1608CH2A680J080AA
CAP CER 0.082UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
END PANELS FOR PI-1907-LG datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 19POS datasheet.pdf
FERRITE CORE U 7.5UH N27 datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf