KEMET C1812C223K2RACTU
C1812C223K2RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1812C223K2RACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1812
Datasheet Download
C1812C223K2RACTU.pdf
Availability of C1812C223K2RACTU
QUANTITY
C1812C223K2RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1812C223K2RACTU
Internal Part NumberEIS-C1812C223K2RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.043" (1.10mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1812C223K2RACTU
Related LinksC1812C22, C1812C223K2RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1812C223K2RACTU Details Description
Related parts for C1812C223K2RACTU
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 8"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MPU I.MX51 600MHZ 529BGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 35A 1212-8 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO221AC datasheet.pdf
INDUCTOR, BEAD, 6 X 6MM, 7 NPB datasheet.pdf