KEMET C1825C103F5GACTU
C1825C103F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C103F5GACTU
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C103F5GACTU.pdf
Availability of C1825C103F5GACTU
QUANTITY
C1825C103F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C103F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C103F5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C103F5GACTU
Related LinksC1825C10, C1825C103F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C103F5GACTU Details Description
Related parts for C1825C103F5GACTU
CONN HEADER VERT 3POS PCB TIN datasheet.pdf
VARISTOR 6.8V 40A 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 28A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 14KV SCREW datasheet.pdf