KEMET C1825C103K2GACTU
C1825C103K2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C103K2GACTU
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C103K2GACTU.pdf
Availability of C1825C103K2GACTU
QUANTITY
C1825C103K2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C103K2GACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C103K2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C103K2GACTU
Related LinksC1825C10, C1825C103K2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C103K2GACTU Details Description
Related parts for C1825C103K2GACTU
IC MCU 8BIT 16K 24MHZ OTP 44MQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC DO204AC datasheet.pdf
GDT DIN RAIL TYPE2 ARRESTER PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf