KEMET C1825C223M1RACTU
C1825C223M1RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C223M1RACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1825
Datasheet Download
C1825C223M1RACTU.pdf
Availability of C1825C223M1RACTU
QUANTITY
C1825C223M1RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C223M1RACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C223M1RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C223M1RACTU
Related LinksC1825C22, C1825C223M1RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C223M1RACTU Details Description
Related parts for C1825C223M1RACTU
IC ADC 12BIT SRL T/H LP 8SOIC datasheet.pdf
RESISTOR 100 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM AC2W-NC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RSM 8 12VAC SPDT 10A SOCKET datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
HDR ASSY MINI VP 1.0MM W-B CONN datasheet.pdf