KEMET C1825C681JCGACTU
C1825C681JCGACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C681JCGACTU
Brief Description
CAP CER 680PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C681JCGACTU.pdf
Availability of C1825C681JCGACTU
QUANTITY
C1825C681JCGACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C681JCGACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C681JCGACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C681JCGACTU
Related LinksC1825C68, C1825C681JCGACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C681JCGACTU Details Description
Related parts for C1825C681JCGACTU
CABLE TIE HEAVY WR BLK 8.1" datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX5498 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT .1A 30V datasheet.pdf