KEMET C1825C822KGRACTU
C1825C822KGRACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C822KGRACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1825
Datasheet Download
C1825C822KGRACTU.pdf
Availability of C1825C822KGRACTU
QUANTITY
C1825C822KGRACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C822KGRACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C822KGRACTU
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C822KGRACTU
Related LinksC1825C82, C1825C822KGRACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C822KGRACTU Details Description
Related parts for C1825C822KGRACTU
RES SMD 5.62K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL W/SKT datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR DUAL XSON8U datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EXTRACT. TOOL H3 RCPT TERM (9890 datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf