TDK Corporation C2012C0G2E822K125AA
C2012C0G2E822K125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012C0G2E822K125AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 250V C0G 0805
Datasheet Download
C2012C0G2E822K125AA.pdf
Availability of C2012C0G2E822K125AA
QUANTITY
C2012C0G2E822K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012C0G2E822K125AA
Internal Part NumberEIS-C2012C0G2E822K125AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012C0G2E822K125AA
Related LinksC2012C0G2, C2012C0G2E822K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012C0G2E822K125AA Details Description
Related parts for C2012C0G2E822K125AA
IC SWITCH QUAD 1X2 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RING 10-12 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
IC DEMOD IF 400MHZ QUAD 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf