TDK Corporation C2012C0G2W222K085AA
C2012C0G2W222K085AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012C0G2W222K085AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 450V C0G 0805
Datasheet Download
C2012C0G2W222K085AA.pdf
Availability of C2012C0G2W222K085AA
QUANTITY
C2012C0G2W222K085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012C0G2W222K085AA
Internal Part NumberEIS-C2012C0G2W222K085AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012C0G2W222K085AA
Related LinksC2012C0G2, C2012C0G2W222K085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012C0G2W222K085AA Details Description
Related parts for C2012C0G2W222K085AA
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# GRN 15' datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 15UFBGA datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" LT GREY 5U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf