TDK Corporation C2012CH2E332J085AA
C2012CH2E332J085AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2E332J085AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2E332J085AA.pdf
Availability of C2012CH2E332J085AA
QUANTITY
C2012CH2E332J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2E332J085AA
Internal Part NumberEIS-C2012CH2E332J085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2E332J085AA
Related LinksC2012CH2E, C2012CH2E332J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2E332J085AA Details Description
Related parts for C2012CH2E332J085AA
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 11-7POS FREE-HANGING datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
IC FREQ GEN W/CPU CLOCK 56-SSOP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-SMD datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf