TDK Corporation C2012CH2W222J085AA
C2012CH2W222J085AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2W222J085AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 450V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2W222J085AA.pdf
Availability of C2012CH2W222J085AA
QUANTITY
C2012CH2W222J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2W222J085AA
Internal Part NumberEIS-C2012CH2W222J085AA
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2W222J085AA
Related LinksC2012CH2W, C2012CH2W222J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2W222J085AA Details Description
Related parts for C2012CH2W222J085AA
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
JACK TIP METAL-CLAD .080" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 2% 2W 0830 datasheet.pdf
CONN ZIF CARDEDGE 100POS W/TABS datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 DM 2.4GHZ/ANT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323 datasheet.pdf