TDK Corporation C2012CH2W562K125AA
C2012CH2W562K125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2W562K125AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 450V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2W562K125AA.pdf
Availability of C2012CH2W562K125AA
QUANTITY
C2012CH2W562K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2W562K125AA
Internal Part NumberEIS-C2012CH2W562K125AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2W562K125AA
Related LinksC2012CH2W, C2012CH2W562K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2W562K125AA Details Description
Related parts for C2012CH2W562K125AA
REGULATOR +12V-1.8V 7A SIP VERT datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC XO 166.6666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 698 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK ASSEMBLED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
IC ATTENUATOR datasheet.pdf
IC C1K 650MHZ VOIP 448PBGA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf