TDK Corporation C2012CH2W821J060AA
C2012CH2W821J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2W821J060AA
Brief Description
CAP CER 820PF 450V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2W821J060AA.pdf
Availability of C2012CH2W821J060AA
QUANTITY
C2012CH2W821J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2W821J060AA
Internal Part NumberEIS-C2012CH2W821J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2W821J060AA
Related LinksC2012CH2W, C2012CH2W821J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2W821J060AA Details Description
Related parts for C2012CH2W821J060AA
RES SMD 590K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-QFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 268MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
BCH-508VS- 2 BK datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf