TDK Corporation C2012JB1H105M125AB
C2012JB1H105M125AB picture photo
Mfg. Part Number
C2012JB1H105M125AB
Brief Description
CAP CER 1UF 50V JB 0805
Datasheet Download
C2012JB1H105M125AB.pdf
Availability of C2012JB1H105M125AB
QUANTITY
C2012JB1H105M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012JB1H105M125AB
Internal Part NumberEIS-C2012JB1H105M125AB
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012JB1H105M125AB
Related LinksC2012JB1H, C2012JB1H105M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012JB1H105M125AB Details Description
Related parts for C2012JB1H105M125AB
CONN HEADER 16POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.5A (Switch) Lighting 8-DFN (4x4) datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 500VDC UF RADIAL datasheet.pdf
8MM RGB LED LAMP COMMON ANODE datasheet.pdf