TDK Corporation C2012X5R1E684M125AA
C2012X5R1E684M125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012X5R1E684M125AA
Brief Description
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
C2012X5R1E684M125AA.pdf
Availability of C2012X5R1E684M125AA
QUANTITY
C2012X5R1E684M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X5R1E684M125AA
Internal Part NumberEIS-C2012X5R1E684M125AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X5R1E684M125AA
Related LinksC2012X5R1, C2012X5R1E684M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X5R1E684M125AA Details Description
Related parts for C2012X5R1E684M125AA
BATTERY PACK NIMH 12.0V 700MAH datasheet.pdf
SOLDERPASTE WATER SOL SYR 100GM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
FERRITE CHIP 220 OHM 0402 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf