TDK Corporation C2012X7S2A684M125AB
C2012X7S2A684M125AB picture photo
Mfg. Part Number
C2012X7S2A684M125AB
Brief Description
CAP CER 0.68UF 100V X7S 0805
Datasheet Download
C2012X7S2A684M125AB.pdf
Availability of C2012X7S2A684M125AB
QUANTITY
C2012X7S2A684M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X7S2A684M125AB
Internal Part NumberEIS-C2012X7S2A684M125AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Mid Voltage Capacitors Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductMid Voltage X7S-100V MLCCs
C-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X7S2A684M125AB
Related LinksC2012X7S2, C2012X7S2A684M125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X7S2A684M125AB Details Description
Related parts for C2012X7S2A684M125AB
CAP CER 75PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8B 24TSSOP datasheet.pdf
COUPLER H TYPE 3.0GHZ 3DB datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT PIN datasheet.pdf