KEMET C2220C334J5RACTU
C2220C334J5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C2220C334J5RACTU
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 2220
Datasheet Download
C2220C334J5RACTU.pdf
Availability of C2220C334J5RACTU
QUANTITY
C2220C334J5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C2220C334J5RACTU
Internal Part NumberEIS-C2220C334J5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2220C334J5RACTU
Related LinksC2220C33, C2220C334J5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C2220C334J5RACTU Details Description
Related parts for C2220C334J5RACTU
CONN SOCKET RCPT .018-.021 30AU datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG ADJ 3A TO263 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2X1 28TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
08+08 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf