KEMET C2225C684JARACTU
C2225C684JARACTU picture photo
Mfg. Part Number
C2225C684JARACTU
Brief Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225
Datasheet Download
C2225C684JARACTU.pdf
Availability of C2225C684JARACTU
QUANTITY
C2225C684JARACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C2225C684JARACTU
Internal Part NumberEIS-C2225C684JARACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2225C684JARACTU
Related LinksC2225C68, C2225C684JARACTU Datasheet, KEMET Distributor
C2225C684JARACTU Details Description
Related parts for C2225C684JARACTU
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.0V SOT23 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8A TO-220F datasheet.pdf
REC ASSY FOR MINI CT HYBIRD DR datasheet.pdf
CONN SHELL RECEPTACLE CAP SIZE16 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE RA PIN datasheet.pdf