KEMET C2225C684K5RACTU
C2225C684K5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C2225C684K5RACTU
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 2225
Datasheet Download
C2225C684K5RACTU.pdf
Availability of C2225C684K5RACTU
QUANTITY
C2225C684K5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C2225C684K5RACTU
Internal Part NumberEIS-C2225C684K5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.045" (1.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2225C684K5RACTU
Related LinksC2225C68, C2225C684K5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C2225C684K5RACTU Details Description
Related parts for C2225C684K5RACTU
IC OPAMP GP 4MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TAPE POLYMER RESIN 19.1MM 5/PK datasheet.pdf
GRAY CABLE DUCT BIN PACK datasheet.pdf
SR BTS PCINSL 8 ASY E datasheet.pdf
DC DC CONVERTER MIL-COTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf