Hammond Manufacturing C2T1923F10CEBK1
C2T1923F10CEBK1 picture photo
Mfg. Part Number
C2T1923F10CEBK1
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
RACK TOP
Datasheet Download
C2T1923F10CEBK1.pdf
Availability of C2T1923F10CEBK1
QUANTITY
C2T1923F10CEBK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2T1923F10CEBK1
Internal Part NumberEIS-C2T1923F10CEBK1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesC2TF
TypeFan Tray
Voltage - Input115VAC
SpecificationsFan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
Size / Dimension20.00" L x 15.00" W x 4.08" H (508.0mm x 381.0mm x 103.6mm)
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2T1923F10CEBK1
Related LinksC2T1923, C2T1923F10CEBK1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
C2T1923F10CEBK1 Details Description
Related parts for C2T1923F10CEBK1
IC INVERTER HEX 1INPUT 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES 5 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 46 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS 256FPBGA datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
SENSING RESISTOR 1000V datasheet.pdf