Hammond Manufacturing C2T1936F10CELG1
C2T1936F10CELG1 picture photo
Mfg. Part Number
C2T1936F10CELG1
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
RACK TOP
Datasheet Download
C2T1936F10CELG1.pdf
Availability of C2T1936F10CELG1
QUANTITY
C2T1936F10CELG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2T1936F10CELG1
Internal Part NumberEIS-C2T1936F10CELG1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesC2TF
TypeFan Tray
Voltage - Input115VAC
SpecificationsFan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
Size / Dimension28.25" L x 20.00" W x 4.08" H (717.6mm x 508.0mm x 103.6mm)
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2T1936F10CELG1
Related LinksC2T1936, C2T1936F10CELG1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
C2T1936F10CELG1 Details Description
Related parts for C2T1936F10CELG1
CONN EDGECARD 40POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 36 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-F,PIN,110 POS datasheet.pdf
MULTI DECK ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 160V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 640V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf