KEMET C315C104M5U5TA7303
C315C104M5U5TA7303 picture photo
Mfg. Part Number
C315C104M5U5TA7303
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C315C104M5U5TA7303.pdf
Availability of C315C104M5U5TA7303
QUANTITY
C315C104M5U5TA7303 Order Process
Ship out your order
Specifications of C315C104M5U5TA7303
Internal Part NumberEIS-C315C104M5U5TA7303
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGolden Max™
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.210" (5.33mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C315C104M5U5TA7303
Related LinksC315C104M, C315C104M5U5TA7303 Datasheet, KEMET Distributor
C315C104M5U5TA7303 Details Description
Related parts for C315C104M5U5TA7303
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
THERM NTC 1.0K OHM 5% 28 AWG RAD datasheet.pdf
IC XLATOR 9BIT TTL-ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 12-DFN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 80POS .100 datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT PIN M12 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 5.5A HOLD datasheet.pdf