KEMET C317C181J1G5TATR
C317C181J1G5TATR picture photo
Mfg. Part Number
C317C181J1G5TATR
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C317C181J1G5TATR.pdf
Availability of C317C181J1G5TATR
QUANTITY
C317C181J1G5TATR Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C181J1G5TATR
Internal Part NumberEIS-C317C181J1G5TATR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesGolden Max™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C181J1G5TATR
Related LinksC317C181, C317C181J1G5TATR Datasheet, KEMET Distributor
C317C181J1G5TATR Details Description
Related parts for C317C181J1G5TATR
IC CAN TXRX VOLT FAULT PROT 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 29POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 19 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
PCB HEADER 90 3.5MM 3 POLE datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 40V 400MA 16QFN datasheet.pdf