KEMET C317C221J2G5TA
C317C221J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C317C221J2G5TA
Brief Description
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C317C221J2G5TA.pdf
Availability of C317C221J2G5TA
QUANTITY
C317C221J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C221J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C317C221J2G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C221J2G5TA
Related LinksC317C22, C317C221J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C317C221J2G5TA Details Description
Related parts for C317C221J2G5TA
ADM20T/AE20M/ADM20T datasheet.pdf
IGBT MOLDING 600V 150A 7PM-GA datasheet.pdf
VARISTOR 21.6V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 5A RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf