KEMET C317C332K5R5CA
C317C332K5R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C317C332K5R5CA
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
C317C332K5R5CA.pdf
Availability of C317C332K5R5CA
QUANTITY
C317C332K5R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C332K5R5CA
Internal Part NumberEIS-C317C332K5R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C332K5R5CA
Related LinksC317C33, C317C332K5R5CA Datasheet, KEMET Distributor
C317C332K5R5CA Details Description
Related parts for C317C332K5R5CA
IC MONITOR RESET 2.31V SOT23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
UM4818 MAT 10M QD CABLE, FD2 datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES 700 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf